Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Rzecznik Wydziału ds. Rozwiązywania Sporów i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz Przemocy

Do zadań Rzecznika Wydziału ds. Rozwiązywania Sporów i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz Przemocy należy podejmowanie działań w związku ze zgłaszaniem przez członków/ członkinie wspólnoty akademickiej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej KAAFM przypadków naruszenia bezpieczeństwa osobistego i zasad równego traktowania.  Udzielanie wsparcia osobom pokrzywdzonym odbywa się, przede wszystkim, poprzez podejmowanie bezpośrednich działań we współpracy z władzami dziekańskimi i WKdsJK oraz udostępnianie informacji o możliwościach sprawnego i efektywnego uzyskania pomocy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu sytuacji konfliktowej lub w toku swoich studiów lub pracy na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej KAAFM zetkniesz się z jakąkolwiek formą dyskryminacji czy przemocy powiadom o tym Rzeczniczkę Wydziału ds. Rozwiązywania Sporów i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz Przemocy.

Rzeczniczką Wydziału ds. Rozwiązywania Sporów i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz Przemocy powołaną na kadencję władz dziekańskich 2020-2024 jest dr Joanna Bierówka

https://portal.ka.edu.pl/wizytowki/profil,bierowka-joanna,913.html

Kontakt z Rzeczniczką pod adresem: rzecznik.wziks@afm.edu.pl

Pliki do pobrania

Spotkanie z Profesor Shulamith Almog: „Kobiety w Akademii: dobre praktyki, doświadczenia z przeszłości i pytania na przyszłość”

Spotkanie z Profesor Shulamith Almog: „Kobiety w Akademii: dobre praktyki, doświadczenia z przeszłości i pytania na przyszłość”

Data spotkania: 5 października 2023

MOŻLIWOŚCI:

Podczas wizyty Profesor Shulamith Almog na Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego mieliśmy szansę spotkania się z nią i zdobycia cennych spostrzeżeń dotyczących jej akademickich i badawczych działań. Ta okazja dała nam możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z różnymi aspektami funkcjonowania akademii, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia płci jako istotnego elementu analizy społecznej. Omówiliśmy także ważność promowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska dla kobiet w akademii, a także uznanie i rozważenie kwestii związanych z rolami płciowymi i prawami LGBTQ w dziedzinie akademickiej, które są integralne dla tworzenia bezpiecznego i sprawiedliwego społeczeństwa.

WSTĘP:

Prof. Shulamit Almog pełni funkcję Kierownika Jednostki Równouprawnienia Płci, Doradcy Prezydenckiego ds. Równouprawnienia Płci. Współprzewodzi także Centrum Prawa, Płci i Polityki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Hajfie. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach mających na celu promowanie uczestnictwa kobiet w kluczowych rolach w akademii i innych organizacjach. Prof. Almog jest Profesorem na Wydziale Prawa i jest szeroko uznawana za twórczynię badań nad prawem i literaturą w Izraelu. Jest ekspertką w dziedzinie prawa i kultury, prawa i literatury, praw dziecka i feministycznych badań prawnych.

SEMINARIUM:

5 października 2023 roku prof. Almog spotkała się z prof. Marcinem Pieniążkiem, Prorektorem Krakowskiej Akademii, a następnie zorganizowano seminarium poświęcone procesom i mechanizmom inkluzji i ekskluzji kobiet w akademii. Spotkanie odbyło się w Sali 217 w Budynku D, z komponentem online, aby umożliwić udział osobom, które nie mogły być obecne osobiście. Wśród uczestników byli Profesor Katarzyna Pokorna-Ignatowicz, prodziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Profesor Urszula Chowaniec z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Doktor Anna Frątczak z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Podczas seminarium dyskutowano na temat dotychczasowej pracy nad równością w sferach akademickich, statusu inkluzji kobiet oraz czynników wpływających na równość i nierówność w środowisku akademickim. Każda z prelegentek podzieliła się swoimi perspektywami i podkreśliła wyzwania, zarówno w kontekście  indywidualnych badań  jaki i praktyki. Podczas spotkania pojawiła się interesująca propozycja współpracy, sugerująca możliwość zorganizowania konferencji lub seminarium pod tytułem „Reprezentacja Kobiet w Akademii i Kulturze: Izrael, Polska, Szwecja”. Włączenie Szwecji do tej dyskusji wynika z akademickiej współpracy profesor Chowaniec z Uniwersytetem w Lund oraz Paideia European Institute for Jewish Studies w Szwecji.

To spotkanie otworzyło obiecujące możliwości współpracy i dalszego badania kwestii równości płci w akademii. Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji tych ważnych rozmów  w przyszłości.

Urszula Chowaniec, Anna Frątczak

 


Zaproszenie na wykład dr Anny Frątczak "Polityka antydyskryminacyjna. Dobre praktyki."

Szanowni Państwo – Pracownicy Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Serdecznie zapraszam Państwa na wykład dr Anny Frątczak: Polityka antydyskryminacyjna. Dobre praktyki.
Wykład odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM, w poniedziałek 31 maja o godzinie 11.00.
Chęć uczestnictwa proszę zgłosić do dziekanatu Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
Link do spotkania zostanie przesłany w dniu poprzedzającym wykład.
W związku z wagą poruszonej problematyki liczę na niezawodne Państwa uczestnictwo.

Wykład ten wpisuje się w realizację Polityki Antymobbingowej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W załączeniu znajduje się Zarządzenie Rektora Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego nr 14/2021, z dnia 1 marca 2021, w sprawie wprowadzenie Polityki Antymobbingowej w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - zarządzenie poniżej

Z poważaniem, Joanna Bierówka
Rzecznik Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej
ds. Rozwiązywania Sporów i Przeciwdziałania Dyskryminacji oraz Przemocy

Pliki do pobrania

Kontakt

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek A, pok. 111, 112, 115

mail.svgwziks@afm.edu.pl