Komunikat dotyczący wyborów do rad wydziałów KAAFM na kadencje w latach 2024-2028

31.05.2024

W dniach 24-29 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do rad wydziałów Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przedstawicieli nauczycieli akademickich i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi.

Nauczyciele akademiccy wydziału zatrudnieni w Uczelni jako podstawowym miejscu pracy na stanowisku profesora lub profesora uczelni bądź posiadający stopień naukowy doktora habilitowanego wchodzą w skład rady wydziału bezpośrednio na mocy postanowień statutu uczelni.

Wyboru przedstawicieli pozostałych nauczycieli akademickich (z grupy adiunktów oraz asystentów) do rady wydziału dokonują spośród siebie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w uczelni w pełnym wymiarze czasu pracy i wchodzący w skład jednostek organizacyjnych (instytutów, katedr i zakładów) utworzonych na danym wydziale.

Wyboru przedstawiciela do rady wydziału pracowników nie będących nauczycielami akademickimi dokonują spośród siebie zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy na danym wydziale pracownicy nie będący nauczycielami akademickimi.

Listy uprawnionych do głosowania sporządzają wydziałowe komisje wyborcze w terminie do dnia 29 maja 2024 r.

Kandydata na przedstawiciela danej grupy pracowników do rady wydziału mogą zgłosić w formie pisemnej co najmniej trzy osoby spośród uprawnionych do głosowania w danej grupie pracowników. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w dziekanatach poszczególnych wydziałów do dnia 14 czerwca 2024 r. (zgłoszenie może również nastąpić za pośrednictwem systemu teleinformatycznego np. poprzez przeslanie wydziałowej komisji wyborczej wiadomości e-mail z podpisanym i zeskanowanym dokumentem), natomiast głosowanie odbędzie się w dniach od 24 do 29 czerwca 2024 r. w godzinach pracy poszczególnych dziekanatów.