Seniorzy KA zapoznają się z drukiem 3D

10.05.2024

W miniony czwartek odbyła się prezentacja pracowni druku 3D, skierowana specjalnie dla Seniorów z KA. Wydarzenie miało na celu zapoznanie z nowoczesną technologią oraz pokazanie jej praktycznych zastosowań.

Podczas spotkania, uczestnicy mieli okazję zobaczyć na żywo proces drukowania 3D, od projektowania modeli na komputerze, po finalny wydruk. Wykładowcy oraz studenci szczegółowo omówili różne materiały używane w druku 3D oraz możliwości, jakie daje ta technologia, takie jak tworzenie unikalnych przedmiotów codziennego użytku, narzędzi czy ozdób.

Seniorzy z entuzjazmem zadawali pytania i wyrażali zainteresowanie nauką nowych umiejętności. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie się z drukiem 3D, co wywołało duże zaciekawienie i zaskoczenie możliwościami, jakie oferuje ta technologia.

Inicjatywa ta ma na celu aktywizację seniorów oraz zachęcenie ich do rozwijania nowych pasji w dziedzinie nowoczesnych technologii.