Szkolenie z obsługi drukarek FormLabs i MakerBot

30.01.2024

Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w intensywnym szkoleniu z obsługi dwóch popularnych drukarek 3D: FormLabs i MakerBot. Wydarzenie odbyło się w dniu 30 stycznia 2024 r. i przyniosło uczestnikom nie tylko solidną dawkę teoretycznej wiedzy, ale także praktyczne umiejętności.

Podczas szkolenia z drukarek FormLabs, zdobyliśmy głębsze zrozumienie procesów drukowania stereolitograficznego (SLA) oraz przyswajaliśmy skomplikowane aspekty obsługi i konserwacji urządzenia. Instruktorzy z CadXpert przedstawili również najnowsze technologie i materiały dostępne dla użytkowników drukarek FormLabs, co pozwoliło nam poszerzyć perspektywę na możliwości tworzenia zaawansowanych prototypów i modeli.

W przypadku drukarek MakerBot skupiliśmy się na druku metodą Fused Deposition Modeling (FDM). Szkolenie obejmowało zarówno podstawy obsługi, jak i zaawansowane techniki konfiguracji drukarki w celu osiągnięcia optymalnych wyników. W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy mieli okazję drukować różnorodne modele, testować różne materiały, a także rozwiązywać potencjalne problemy techniczne.

Dzięki zdobytym umiejętnościom, uczestnicy szkolenia są teraz lepiej przygotowani do wykorzystania potencjału drukarek FormLabs i MakerBot w swoich projektach. Serdecznie dziękujemy instruktorom z CadXpert za profesjonalizm i zaangażowanie oraz mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do dalszego rozwoju naszych możliwości w dziedzinie druku 3D.