Wizyta studyjna w firmie Astor, cześć produkcyjna

24.05.2024

Studenci z Koła Nukowego Informatyków brali udział w wizycie studyjnej w firmie Astor, specjalizującej się w nowoczesnych rozwiązaniach robotycznych i automatyzacji przemysłowej. Wizyta była doskonałą okazją do poznania najnowszych technologii oraz bezpośredniego zapoznania się z praktycznymi zastosowaniami robotów w różnych sektorach przemysłu.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić laboratoria oraz hale produkcyjne, gdzie na co dzień powstają zaawansowane systemy robotyczne. Szczegółnie roboty przemysłowe, przeznaczone do różnych zastosowań, takich jak paletyzacja, spawanie, obsługa maszyn, malowanie i lakierowanie. Pracownicy firmy Astor zaprezentowali działanie różnych typów robotów, od robotów przemysłowych, przez roboty mobilne, po zaawansowane systemy sterowania i monitoringu. Co ciekawe, firma posiada także robota edukacyjnego, którego części zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D.

Studenci mogli nie tylko zobaczyć maszyny w akcji, ale także dowiedzieć się więcej o procesach projektowania, programowania oraz integracji robotów z innymi systemami. Wizyta była również świetną okazją do zadawania pytań i wymiany doświadczeń z ekspertami w dziedzinie robotyki, IT.

Dzięki tej wizycie, uczestnicy zdobyli cenną wiedzę praktyczną, która z pewnością będzie dla nich inspiracją do dalszego rozwoju i nauki w obszarze nowoczesnych technologii. Współpraca z firmą Astor to ważny krok w kierunku poszerzania horyzontów edukacyjnych naszych studentów i zbliżania ich do rynku pracy przyszłości.

r1-1.pngr2-1.pngr3-1.pngr4-1.pngr5-1.png